MI BOX 3 WIFI SORUNU ve ÇÖZÜMÜ

Merhabalar, bugün sizlere android tv box olarak da bilinen Xiaomi MI Box 3 de yaşanan wifi problemi ve çözümü hakkında bilgi vereceğim. 

Öncelikle cihazımız bu. Cihaz son güncellemeyi alana dek gayet stabil olarak çalışıyordu. Güncellemeden sonra wifi bağlantısı kuramamaya başladı. Enteresan olan doğru şifreyi girdikten sonra “Wi-Fi password not valid” diye bir hata mesajı çıkarıyor. Şayet şifreyi bilerek yanlış girerseniz “Couldn’t find [Network name]” mesajı ile karşılaşıyorsunuz.

Öncelikle telefondan hot-spot wifi ağı kurup mi box ile bağlanmaya çalıştığınızda herhangi bir problem yaşamadan bağlanabiliryorsunuz. Tüm support forumlarını gezdikten sonra karşılaştığım problemin başka insanlar tarafından da yaşandığını farkettim. Genel cevap olarak “sıradaki güncellemeyi bekleyin” cevabını görüyordum.

Sorunu çözüme kavuşturmadan denediğim yollar şu şekilde;

  1.  Mi Box ‘ fabrika ayarlarına döndürdüm.
  2. Tılgın marka router ı fabrika ayarlarına döndürdüm.
  3. Wifi SSID değişimi yaptım.
  4. Mi box içerisindeki “Scanning Always Available” seçeneğini pasifleştirdim.
  5. Telefon ile hotspot kurup bağlandım (Çalıştı)
  6. Wifi şifresini kaldırdım (Çalıştı)
  7. Wifi SSID yi gizli ve şifresiz yaptım (Çalıştı)

Bu denemelerden sonra (Yukarıda çalıştı yazdıklarım geçci çözümler olduğu için) son olarak wifi channel değişikliği yaptım. Enteresan bir şekilde channel <6 büyük ollduğunda yeni çalışmadı ama channel >6 olduğunda alet çalıştı. Şimdilik mutlu huzurlu bir şekilde kullanıyoruz aleti.

Dip Not:  Bu arada cihazı kesinlikle tavsiye ederim. Kumandası bluetoot ile çalışıyor. Sesli arama özelliği süper ve HDR + Dolby desteği cihazı en yukarılara taşıyor. Xiaomi controller ile android oyunlarını da tv de gayet akıcı oynayabiliyorum. Son olarak Google Cast olmazsa olmaz 🙂

 

Sağlıcakla kalın.

Related Posts

Magnolia CMS Kurulumu

Köln

Amsterdam

Bir Cevap Yazın